Στην Art Zone 42, η Χρύσα Τέλιου παρουσιάζει την πρώτη της ατομική έκθεση κολλάζ, με τίτλο "Approaching the Bizarre", που εγκαινιάζεται την Παρασκευή 14 Ιουνίου 2024 στις 8.00 μ.μ. Η έκθεση περιλαμβάνει ασπρόμαυρες δημιουργίες που προσδίδουν μια νουάρ και δραματική αίσθηση, ενώ αναδεικνύουν σύγχρονα κοινωνικοπολιτικά θέματα, την καταπίεση και τους προβληματισμούς που συνεπάγονται, με ταυτόχρονες αναφορές στον έρωτα και τον θάνατο.
Εμπνευσμένα από τον σουρεαλισμό και τον ντανταϊσμό, τα έργα της Τέλιου είναι γκροτέσκα και μυστηριώδη, λειτουργώντας σαν γρίφοι προς επίλυση. Η καλλιτέχνις έχει ήδη εμπλουτίσει το καλλιτεχνικό της προφίλ μέσα από συμμετοχές σε διάφορα φεστιβάλ και εκθέσεις τόσο στην Ελλάδα όσο και διεθνώς.
Η έκθεση θα διαρκέσει μέχρι τις 29 Ιουνίου 2024, με το ωράριο λειτουργίας της γκαλερί να είναι Τρίτη, Πέμπτη και Παρασκευή από τις 15:00 έως τις 21:00 και την Τετάρτη και Σάββατο από τις 11:00 έως τις 15:00.