![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg-qILmCpseGJA0mUdU_1PytUMxRXs9yZb8XyEiu-ukgK2GltmoRV04s18gNa2g0tFJ07vBynqofkIeh-dJ9wEgOF49CefXcoJ5c7cim010fD8Vn9cjkmEO9F5ipyMnoYbRJf0UWV-Cs_8/s320/%CE%B3%CE%B5%CF%83%CF%84.jpg)
Πέμπτη 7 Μαΐου 2015 - Το «mateЯeality | 25 under 25» αποτελεί μια απόπειρα καταγραφής των τάσεων που διαμορφώνονται σήμερα στην αρχιτεκτονική και το design. Μέσω της έκθεσης των 25 διπλωματικών εργασιών επιχειρείται για πρώτη φορά η σύνδεση της αρχικής ιδέας, της απεικόνισης της καθώς και της υλικότητάς της με την κατασκευή πρωτοτύπων σε μία προσπάθεια μετάβασης από την έννοια του ά-κτιστου, χαρακτηριστικό των φοιτητικών εργασιών, στο πραγματικό κατασκευασμένο έργο. Έτσι, την επόμενη Παρασκευή, 15 Μαΐου, η Τεχνόπολις του Δήμου Αθηναίων, θα γεμίσει καινοτόμες ιδέες! Οι 25 συμμετοχές είναι οι εξής: Αντώνης Αθανασίου, Μαρία-Χρυσούλα Ακριβού // Αχιλλέας Πλιάκος // Στρατής Γεωργίου // Εύα Γρηγοριάδου, Γεωργία Μανουσογιαννάκη // Νέστωρας Σκαντζούρης // Ιακωβίνα Κοντιζά, Θάλεια Σαχινίδη // Δήμητρα Μοσκοβέλη, Στεφανία Παπαδοπούλου, Μαρία Πνιγούρα // Κωσταντίνος Μουστάκας, Μαριάννα Καλτσά // Αλεξάνδρα Μαραντίδου, Γιώργος-Πέτρος Λαζαρίδης // Άννα-Μαρία Παπουτσοπούλου // Χρήστος Κουφίδης, Κωνσταντίνος Πίττας // Δάφνη Γουρζή, Ευάγγελος Βράκας // Νίκη-Βασιλική Κολοβού // Σιλένα Λάσκαρη, Χριστίνα Κάβουρα // Ειρήνη-Δάφνη Σάπκα, Αικατερίνη Μπακαλιού // Κωσταντίνος Σταθόπουλος // Μάριος Πετρόγγονας, Μιχάλης Τακόπουλος // Μαρίνα Λεβεντάκη, Ελισάνια Μιχαλοπούλου // Γεώργιος-Αρσένης Ζαχαριάδης, Γιώργος Χουσσέν // Βαρβάρα Γκούφα, Φιλοθέη Ζησοπούλου, Μυρτώ Θανάση // Ελίνα Χριστοδουλάκη // Κάρολος Μιχαηλίδης // Στέλλα Παπάζογλου,Λουίζα Βαρελίδη // Ειρήνη Καραολή, Αγγελική Ραχιώτη, Ντέα Ρέτζου // Βίρνα Κούτλα