![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEirasMBW7kngqi-0t-bFw3LubbWGislMPIraslshZEvt50d86j6OmHIHYjVujYGH3ZzZFO0UGLTxcYdnJsq2h0xrM0LlPfyuvk-Uz4X0_tRED4-HKlDurtnL4uodp7YYsBrsLUnZYg8X4E/s1600/sex.jpg) |
<πατήστε για μεγέθυνση> |
Σάββατο 21 Μαρτίου 2015 - Το βιβλιοπωλείο Σαιξπηρικόν και ο Κύκλος Ποιητών σας προσκαλούν στην παρουσίαση "SIX ON CRISIS" / Έξι ποιητές φέρνουν την άνοιξη, σήμερα Σάββατο 21 Μαρτίου 2015 στο χώρο του βιβλιοπωλείου Σαιξπηρικόν, Ώρα 20.00 Η Ειρήνη Βακαλοπούλου, η Δώρα Κασκάλη, η Έλσα Κορνέτη, ο Ζαφείρης Νικήτας, ο Δημήτρης Πέτρου, η Γεωργία Τρούλη και ο Γιώργος Αλισάνογλου, θα διαβάσουν ποιήματα τους και θα συζητήσουν για την σύγχρονη ποίηση με το κοινό, τιμώντας facta e verba την Παγκόσμια Ημέρα Ποίησης. Θα προσφερθεί κρασί και εκλεκτά εδέσματα. Προσοχή: το Σαιξπηρικόν βρίσκεται στην νέα του έδρα, Πατριάρχου Ιωακείμ 8, στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.
-
Πάρης Καπράλος