![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjHNiZ9bBD57T5BpH92G009Ckj-G9eN4JG7hyphenhyphenDkcB6ghuZe4kAFUXExtiSMzLEKIHfT7BDRTNYutvSXrBrL5CA9V_X0mDmttN83_MAsm4naUwZFMYbcwlkmg2gV-4e9GDQWddXCwsn6Fc0/s1600/10174779_638849859547200_1351449437382117806_n.jpg)
Τα σχέδια, η ζωγραφική και οι κατασκευές του Wolfgang Stiller από τους matchstickmen έως τα "objects de curiosité", παραπέμπουν σε αλληγορίες του πληθυντικού εαυτού, ανακαλώντας ζητήματα κοινωνικής και υπαρξιακής υποψίας.
Η ζωγραφική του Θεόδωρου Οικονομίδη δημιουργεί λαβυρινθώδεις ακανόνιστες παραστάσεις καλειδοσκοπικών κυματισμών. Άλλοτε η ζωγραφική του διαδικασία είναι "ανασκαφική", προκαλώντας σχηματικά ευρήματα με χρώμα κι άλλοτε παράγει έναν ανάγλυφο ψίθυρο χρωματικής ύλης.
Την έκθεση επιμελείται η Ιστορικός Τέχνης Θάλεια Στεφανίδου.
Ώρες λειτουργίας: Τρ., Πε., Πα.: 12.00 – 20.00 / Τε., Σα.: 12.00 -15.00