ΤΟ Τμήμα Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας σε συνεργασία με την ΚΘ΄ Εφορεία Προϊστορικών και Κλασικών Αρχαιοτήτων οργανώνουν την έκθεση «Έρωτες και άλλα φτερωτά» που εγκαινιάζεται αύριο Τετάρτη 14 Μαΐου στο Αρχαιολογικό Μουσείο Φλώρινας.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEieu2n7yTlgs-n2Z-qMpm9V6DX_IQzwGnEiA5JDq13A57ordbxiN8Xf2fmASjCLbe5sD1WBDi2KfqD0rwTOqM0wKfEPZBuSwQfYCi4ixo3zsArKZSG2ZmcFb7VWCdkQmwY1aZIBKMUgyNs/s1600/1781058_642322799180392_718011525692782168_o.jpg)
Στην έκθεση συμμετέχουν οι Δημοσθένης Αβραμίδης, Έρη Αγρίου, Πηνελόπη Γαΐτου, Γεωργία Δαμιανού, Ελένη Ζαμπούνη, Μαρί Θεοφίλου, Μαρία Καπαντζάκη, Ευαγγελία Καραστέργιου, Αθανάσιος Καραμπέτσος, Παναγιώτα Καρβουνιάρη, Κατερίνα Καρούλια, Ίρις Κολλιδά, Χάρης Κοντοσφύρης, Γεωργία Κόντου, Ασημίνα Κουζούνη, Μανώλης Κούκος, Ζήσης Κουτίδης, Χρυστάλα Κυριάκου, Θεοδώρα Μιχαηλίδου, Δήμητρα Μπαϊρακτάρη, Όλγα Μπογδάνου, Ειρήνη Μώρου, Ευγενία Νόση, Ελένη Νίσκα, Αλεξάνδρα Πάμπουκα, Μαρία Πετκάνη, Αργύρης Ρήμος, Μανώλης Ρωμαντζής, Άννα-Μαρία Σαμαρά, Δήμητρα Σιατερλή, Χρήστος Σκούρτης, Βασιλική Σκριβάνου, Σωτήρης Στέρπης, Χριστίνα Τζάνη, Μαρία Τοτού, Καίτη Τουρτούρα, Κλεοπάτρα Τσαλή, Άννα Τσαμκόσογλου, Αλεξάνδρα Τσιτσιντά, Αγγελίνα Τσουμάνη, Χαρούλα Χατζηνεοφύτου, Μάγδα Χριστοπούλου.
Επιμέλεια έκθεσης: Ζωή Γοδόση με τη σύμπραξη των Δημοσθένη Αβραμίδη, Χρυσούλας Βοσκοπούλου, Φίλιππου Καλαμάρα, Χάρη Κοντοσφύρη, Σωτήρη Λιούκρα, Τάσου Πρωτοψάλτου.
Επιμέλεια διοργάνωσης: Λιάνα Γκέλου.
Επιμέλεια αφίσας: Ίρις Κολλιδά
Διάρκεια έκθεσης: 14 Μαΐου -15 Ιουνίου 2014
Ώρες λειτουργίας: 8.30-15.00 (εκτός Δευτέρας)
Τηλέφωνο επικοινωνίας: 23850 28206